eŽákovská

Slavnostní zahájení školního roku

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, ...

konec prázdnin se rychle blíží a je již potřeba přemýšlet o začátku září, a proto:

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskuteční tradičně před školou, v pondělí 4.9.2017 od 8:00 hodin.

V případě deště jako náhradní řešení proběhne zahájení v tělocvičně - příchod bočním vchodem do tělocvičny kolem školy.

Školní aktivity dne 4.9.2016 skončí v 9:35 pro celou školu společně.

Mgr. Gejza Sóky, ředitel školy

Bohužel potřebujete FLASH.

Vodácký kurz 2013

vkladatel: Gejza Sóky | vloženo: 12.06.2013 | počet komentářů: 1 | počet fotografií: 36

Jediné, čeho jsme se během letošního vodáckého kurzu sedmáků nemuseli obávat, byl nedostatek vody. A protože voda je logicky na vodáckém kurzu všudypřítomná, tak nám ani časté deště nebo alespoň přeháňky moc nevadily, hlavně, že voda tekla.

Prvním krokem praxe je základní výcvik - ten provádíme každoročně těsně před zahájením kurzu. Letos, již podruhé, se konal na říčce Bělé v České Vsi. Vedl jej jeden u nejzkušenějších jesenických vodáků, Milan Toušek, který předchozích šest ročníků našeho kurzu měl na starosti jako hlavní instruktor.

V pondělí 27. 5. se žáci 7. ročníku pod dohledem třídního učitele Jakuba Karakasidise přesunuli vlakem do Rudy nad Moravou, kde se seznámili s vodáckými instruktory v kapitánských čepicích - jasném to znamení ošlehaných říčních vlků Milanem a Martinem Bortelovými.

Pod dohledem obou kapitánů proběhlo dokončení základního výcviku nad jezem v Rudě. Zatímco cvičila druhá skupina, první se s panem učitelem kvůli dešti přesunula přes Šumperk do Rapotína - místa našeho základního tábora.

V úterý následovaly opět polodenní etapy s prohlubováním dovedností v silnějším proudu, přejezdy přes proud, nájezdy do vracáků, procvičování zákonitostí jízdy po řece ve skupině. „Suchá" varianta programu během celého týdne zahrnovala návštěvu losinské papírny, zámku, skanzenu v Rapotíně, nebo koupaliště v lázních Velké Losiny. Samozřejmostí, která nesměla chybět, byla různá sportovní klání v mezích daných počasím. Na pravidelných večerních shromážděních vždy došlo na zhodnocení uplynulého dne a seznámení s programem dne příštího.

Středa a čtvrtek jsou vyhrazeny celodenním etapám - na programu je splutí úseku z Hanušovic do Rudy. Za připomenutí určitě stojí peřejka v Raškově, oběd v Bohdíkově (pracovníci kuchyně našeho základního tábora resortu Losinka v Rapotíně nám vždy připraví kuřecí řízky s chlebem a nějakou další svačinku), sjez jezu v Bohdíkově nebo zastavení se u pomníčku na jezu v Aloisově. A pochopitelně závěrečná pravá a nefalšovaná námořní bitva.

Čtvrteční večer bývá vyhrazen táboráku (letos bohužel byly buřty pečené na grilu v kuchyni), rozdávání diplomů, dekorování „čochtanů" a nejlepších posádek. Letos navíc žáci přáli k narozeninám svému třídnímu. Závěr večera patří tklivým vodáckým i nevodáckým písním za doprovodu kapitánů na kytary.

A vše už se přiblížilo pátku. Ten je tradičně vyhrazen přijímání mezi vodáky a - odjezdu. Ještě jednou velké poděkování patří instruktorům kapitánům za opět úžasný kurz.

Mgr. Gejza Sóky

Fotogalerie

Komentáře

Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou komentovat!
Dana Kráčmarová (žák) | 12.06.2013 17:58
Vodák byl skvělý. Hnedka bych tam jela zase. :)
hlavickahlavickaNačítám