eŽákovská

Slavnostní zahájení školního roku

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, ...

konec prázdnin se rychle blíží a je již potřeba přemýšlet o začátku září, a proto:

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskuteční tradičně před školou, v pondělí 4.9.2017 od 8:00 hodin.

V případě deště jako náhradní řešení proběhne zahájení v tělocvičně - příchod bočním vchodem do tělocvičny kolem školy.

Školní aktivity dne 4.9.2016 skončí v 9:35 pro celou školu společně.

Mgr. Gejza Sóky, ředitel školy

Bohužel potřebujete FLASH.

Vodácký kurz VII. třídy 2012

vkladatel: Martina Cenková | vloženo: 08.06.2012 | počet komentářů: 0 | počet fotografií: 40

Všechny kurzy na naší škole jsou skvělé, ale říká se, že ten vodácký je nejlepší. Těšili jsme se na něj celý rok. Konečně byl 16. květen tu a nezapomenutelný týden mohl začít. Podle plánu jsme vyrazili vlakem do Rudy nad Moravou, kde na nás už čekali instruktoři Milan, Milča a pan ředitel s loděmi. Zde jsme během 4 km etapy dokončili základní výcvik. Zatímco jedna skupina se učila číst vodu, druhá si zahrála v okolí hry. Po obědě se skupiny vyměnily. Přišla však přeháňka a tak suchozemská skupina odjela do Šumperka o něco dříve a přečkala čas do společného setkání v místním Muzeu. Zde si prohlédli pěknou výstavu hraček a hlavolamů a trošku se i vyřádili v muzejní zahradě.

Ubytovaní jsme byli v Rapotíně, v rekreačním středisku Losinka. Ve zdejším areálu jsme mohli ve volném čase hrát přehazovanou, fotbal, badminton, točit se na kolotoči nebo jen tak se válet v trávě a relaxovat.

Byla -li jedna skupina na vodě, ta druhá poznávala místní okolí. A tak jsme během týdne podnikali exkurze a výlety do Velkých Losin, kde nás zaujala Ruční papírna, krásný zámek a termální koupaliště. V Rapotíně jsme navštívili Zemědělský skanzen a Veteran muzeum „ U Havlíčků" a proslulé sklárny, kde se dnes vyrábí již jen Petriho misky (laboratorní sklo).

Vodácký týden uběhl velmi rychle, ostatně jako vždy, když děláme něco, co nás baví. Zažili jsme spoustu legrace, poznali a naučili se zase něco nového. Každý z nás opět posunul hranice svých možností a také poodhalil sám sebe.  Naše velké poděkování patří panu řediteli, který kurzy organizuje a vede. Instruktorům Milanovi a Milčovi za pomoc, rady a vodácké zkušenosti. Všem pak za úžasný smysl pro humor a vytvoření skvělé atmosféry na vodě i při podvečerních sportovních utkání v Losince.

Třeba někdy na vodě zase ahóóój!

Fotogalerie

1. část základního výcviku (Bělá - Česká ves)
...nejprve na souši
...už se umíme otočit
Jak správně přitáhnout...
Háček musí zabrat...
Výměna posádek
Dokončení základního výcviku v Rudě
Z vesty nesmíš vyklouznout!
Milan a Milča vzorově odráží od břehu
Jirka a Tomáš rovněž skvěle odrazili
1. skupina na začátku 4 km etapy (čtení vody)
2. skupina si zahrála pár her
2. skupina si zahrála pár her
V šumperském muzeu
... chtělo by to raketový pohon
Společné foto před exkurzí
... u prvního papírenského stroje
... u holandru
U Havlíčků v Rapotíně - Zemědělský skanzen - tato budova posloužila filmařům jako kulisa v pohádce
... u oveček
... a také Veteran muzeum
S panem Havlíčkem
Podvečerní zápas s instruktory
Rozcvička
Rozcvička
Krmení kaprů v zámeckém parku
Na nádvoří zámku ve Velkých Losinách
Při prohlídce zámku
Rozhodčí fotbalového zápasu
Cena vítězům
Termální koupaliště Velké Losiny
Termální koupaliště Velké Losiny
Čtvrteční táborák
... a udílení diplomů před lijákem
... a během lijáku v jídelně
Udělování vysvědčení našim skvělým instruktorům
Páteční exkurze ve sklárnách v Rapotíně
Dnes se zde vyrábí Petriho misky
Poslední společné foto s Milanem a Milčou
Před odjezdem domů

Komentáře

Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou komentovat!
Zatím žádné komentáře, buďte první!
hlavickahlavickaNačítám