eŽákovská

Slavnostní zahájení školního roku

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, ...

konec prázdnin se rychle blíží a je již potřeba přemýšlet o začátku září, a proto:

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskuteční tradičně před školou, v pondělí 4.9.2017 od 8:00 hodin.

V případě deště jako náhradní řešení proběhne zahájení v tělocvičně - příchod bočním vchodem do tělocvičny kolem školy.

Školní aktivity dne 4.9.2016 skončí v 9:35 pro celou školu společně.

Mgr. Gejza Sóky, ředitel školy

Bohužel potřebujete FLASH.

Projekt - Den jazyků

vkladatel: Eva Bubíková | vloženo: 04.04.2017 | počet komentářů: 0 | počet fotografií: 8

Jedním ze základních vzdělávacích cílů  povinné školní docházky je získat schopnost a dovednost doruzumívat se v cizím jazyce. Všichni žáci naší školy začínají již v 1. ročníku s výukou anglického jazyka a v 7. ročníku mají povinný druhý cizí jazyk, u nás si vybírají mezi německým a francouzským jazykem.

Mezi základní dovednosti komunikace v cizím jazyce patří schopnost porozumět, komunikovat písemně a ústně. Pro každného z nás je nejtěžší mluvit v cizím jazyce. Všichni žáci 2.stupně si 29. 3. 2017 v rámci projektového dne Den jazyků vyzkoušeli, že jsou schopni hovořit v cizím jazyce a že jim ostatní spolužáci rozumí, což je také důležité. 

Žáci si připravili pestré komunikační aktivity - situační dialogy (u lékaře, v restauraci, nakupování atd.), dále prezentace o cizích zemích, o jejich slavných osobnostech, gastronomii, sportech, divadelní pohádku, recitační a  hudební vystoupení. Všichni šesťáci mluvili anglicky, žáci starších ročníků hovořili anglicky, německy nebo francouzsky.

Po konverzačních aktivitách jsme se přemístili na školní hřiště, kde si děvčata i chlapci zahráli fotbal.

Základní cíl projektu byl splněn, žáci si vyzkušeli mluvit v cizím jazyce před stovkou posluchačů, dozvěděli se spoustu nových informací z reálií cizích zemí a snad získali větší motivaci ke studiu cizích jazyků. 

Chtěla bych poděkovat kolegům p.u. Karakasidisovi, p.u. Kaniové, p.u. Ingrové a p.u. Huppertové za přípravu projektového dne.

 

Eva Bubíková

Fotogalerie

Komentáře

Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou komentovat!
Zatím žádné komentáře, buďte první!
hlavickahlavickaNačítám