LP - Houby

6.ročník - HOUBY

Další z praktických prací, které v rámci hodin  Přírodopisu pravidelně čekají na žáky druhého stupně je vycházka a následné určování přírodnin na téma:  HOUBY.

Také tentokrát jsme se začátkem října vypravili na vycházku do lesa nedaleko školy a žáci vybaveni rukavicemi (sbíraly se i houby jedovaté) a papírovými sáčky na ukládání exponátů posbírali různé druhy, které v lese našli.

Následovalo určování za pomoci atlasů hub a Velké knihy rostlin a také překvapení, co vše je jedlé. Jedlých druhů hub je totiž poměrně velké množství, ale většina lidí sbírá pouze houby hřibovité - ty nás ovšem tentokrát moc nezajímaly.