Občanka!

obcanka1Mnohdy slyšíme, že je výchova k občanství nudný, nezajímavý a nepotřebný předmět. My si myslíme, že je to pravý opak - pro nás zajímavá a zábavná hodina. Naši třídu tento předmět baví a je to vidět na naší práci. Nudu v „občance" nezažíváme, úkoly jsou zajímavé, potřebné.

Připomeneme některé:

„Cesta života", kde jsme přemýšleli nad minulostí, přítomností a vymysleli si svou vlastní budoucnost. „Film na papír" složený ze tří nejdůležitějších událostí z našeho života. „Ruce", na kterých jsme popsali, jací jsme a další testy, dotazníky a práce. Člověk si říká, že něco zná a přitom nezná ani sám sebe.

Díky práci v této hodině se v naší třídě podařilo zlepšit naše vzájemné vztahy a komunikaci mezi sebou. Rádi posloucháme výklad naší paní učitelky Huppertové a tímto jí také děkujeme za trpělivost.

Laura Vrbovská a Jana Holubová
žákyně 8. třídy

Naše... Nebo ta vaše
Můj život