Zlatý list 2017

vkladatel: Gejza Sóky | vloženo: 28.05.2017 | počet komentářů: 0 | počet fotografií: 12

Zlatý list 2017

Letos se konal již 44. ročník této ekologicko-přírodopisné soutěže. V okresním kole v SVČ Duha Jeseník bylo nachystáno 10 stanovišť, zaměřených jednak na praktickou ochranu přírody a z větší části na poznávání jednotlivých skupin hub, rostlin a živočichů. Každé družstvo se skládalo ze dvou tříčlenných hlídek a za školu mohlo nastoupit jedno družstvo.

mladší kategorii (6. ročník) družstvo ve složení: F. Geist, L. Najdeková, E. Slívová, V. Škrípek, M. Špatina a B. Vlčková.

Ve starší kategorii (7. - 9. ročník) družstvo ve složení: L. Huppertová, G. Suchanová, M. a O. Kubíčkovi, J. Geist a H. Janků.

Díky vyrovnanosti vědomostí hlídek dokázala obě naše družstva zvítězit a postoupit do Krajského kola.

Krajské kolo proběhlo v pátek 19. 5. v prostoru rozária a botanické zahrady v Olomouci. Na stezce čekalo tentokrát 12 stanovišť, která obsáhla v podstatě všechny oblasti zkoumání přírody. Obě družstva se shodla na tom, že krejské kolo bylo o poznání obtížnější. a přestože jsme v kraji žádný výrazný úspěch nezaznamenali, i tak patří našim reprezentantům poděkování.

Mgr. Gejza Sóky