eŽákovská

Slavnostní zahájení školního roku

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, ...

konec prázdnin se rychle blíží a je již potřeba přemýšlet o začátku září, a proto:

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskuteční tradičně před školou, v pondělí 4.9.2017 od 8:00 hodin.

V případě deště jako náhradní řešení proběhne zahájení v tělocvičně - příchod bočním vchodem do tělocvičny kolem školy.

Školní aktivity dne 4.9.2016 skončí v 9:35 pro celou školu společně.

Mgr. Gejza Sóky, ředitel školy

Bohužel potřebujete FLASH.

Cykloturistický kurz 6. třída

vkladatel: Hana Chasáková | vloženo: 13.06.2017 | počet komentářů: 0 | počet fotografií: 8

V pondělí dne 29. 5. jsme vyrazili z Lipové – lázní brzy ráno do Račího údolí. Dospělý doprovod nám dělal pan Cenek, Mgr. Jakub Karakasidis a Mgr. Hana Chasáková. Vyjeli jsme ráno kolem osmé hodiny a do cíle dorazili kolem poledne. Cestou jsme se zastavili na náměstí v Žulové, kde jsme si mohli doplnit zásoby v obchodě. Všichni jsme dorazili v pořádku. Na místě jsme dostali klíče od chatek, ve kterých jsme byli po čtyřech. Trochu jsme se zabydleli a šli na oběd. Odpoledne jsme se šli podívat na zříceninu Rychleby. Před tímto výletem jsme si oprášili své vědomosti a zkusili si vyplnit dopravní test. I když nás k večeru špatné počasí neminulo, vyzkoušeli jsme si „opičí dráhu.“ Samozřejmě, že na takové mokré trávě nechyběly ani pády, ale všichni to přežili. V úterý jsme jeli do Heřmanic podívat se na koně. Kdo měl zájem, mohl se na koních i povozit. Jelikož jsme byli docela vyřízeni z jízdy na kole, instruktoři nás odpoledne na místo patnácti kilometrový výlet vzali na nedaleký zatopený lom, ve kterém jsme se s radostí zchladili. Po lomu za námi přijeli pracovníci z Českých lesů a udělali nám zajímavou besedu o lese. Připravili si pro nás i lesní divadlo. Nakonec děti čekala i malá sladká odměna. Na středu se těšili skoro všichni. Dopoledne se jelo na zámek Jánský vrch, kde nás provázely děti z Javornické školy, kterým se to moc povedlo. Odpoledne jsme jeli na krytý bazén do Javorníku, kde si to všichni parádně užili. K večeru nás čekala disciplína jednotlivců – časovka. Ve čtvrtek jsme jeli na celodenní výlet na Borůvkovou horu. Pod kopec jsme vyjeli na kole. Někteří odvážlivci si troufli a na kole vyjeli až k rozhledně. Zbytek si kola zamkl a šel pěšky. Počasí bylo krásné a výlet se vydařil. Po takto náročném výletu jsme si mohli odpočinout, ale ti, kteří měli ještě dost energie, si mohli zahrát přehazovanou a další hry. Večer bylo vyhlášení různých disciplín u táboráku. Bylo to fajn. A je tu pátek. Všichni se sbalili a kolem deváté ráno vyrazili domů. Ke škole jsme přijeli krátce po poledni.

Barbora Vlčková

Fotogalerie

Komentáře

Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou komentovat!
Zatím žádné komentáře, buďte první!
hlavickahlavickaNačítám