Krajské kolo Helpíkova poháru

vkladatel: Jarmila Raindlová | vloženo: 10.05.2017 | počet komentářů: 0 | počet fotografií: 20

3. dubna se po besedě záchranáře Jiřího Jelínka probojovala tři dvoučlenná družstva páté třídy do krajského kola soutěže "O Helpíkův pohár". Počasí hlídkám moc nepřálo, přesto se statečně vydali Roman Stehlík s Filipem Dudychou, Romana Koňařová s Terezou Vyroubalovou a Radka Svobodová řešit zapeklité zdravotní úkoly, které jim jeseničtí záchranáři ve spolupráci s hasiči připravili. Na prvním stanovišti obvazovali pořezanou ruku s žilním krvácením, na druhém stanovišti museli u figuranta nejprve zranění zjistit a pak ošetřit zlomeninu a rozbitou hlavu, na třetím stanovišti na figuríně prováděli masáž srdce. Posledním úkolem dvojic bylo slaňování z věže hasičské zbrojnice. Nezalekli se a všichni úspěšně přistáli na ploše. A pak čekali na vyhlášení výsledků. Čas jim zpříjemnila prohlídka hasičské zbrojnice s odborným výkladem jednoho z přítomných hasičů. Naše škola byla nakonec velmi úspěšná. Děvčata Romana a Tereza obsadily 5.místo z 18 hlídek celého okresu a Radka, i když nakonec zůstala sama, vyhrála 1.místo a pohár pro školu. Děvčata postoupila a už se těší do celostátního kola, které se koná 27.5. v areálu zdraví ve Velkých Losinách. Děkujeme všem za reprezentaci školy a děvčatům gratulujeme za umístění. Určitě jim budeme držme pěstičky.