eŽákovská

Slavnostní zahájení školního roku

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, ...

konec prázdnin se rychle blíží a je již potřeba přemýšlet o začátku září, a proto:

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskuteční tradičně před školou, v pondělí 4.9.2017 od 8:00 hodin.

V případě deště jako náhradní řešení proběhne zahájení v tělocvičně - příchod bočním vchodem do tělocvičny kolem školy.

Školní aktivity dne 4.9.2016 skončí v 9:35 pro celou školu společně.

Mgr. Gejza Sóky, ředitel školy

Bohužel potřebujete FLASH.

Krajské kolo Helpíkova poháru

vkladatel: Jarmila Raindlová | vloženo: 10.05.2017 | počet komentářů: 0 | počet fotografií: 20

3. dubna se po besedě záchranáře Jiřího Jelínka probojovala tři dvoučlenná družstva páté třídy do krajského kola soutěže "O Helpíkův pohár". Počasí hlídkám moc nepřálo, přesto se statečně vydali Roman Stehlík s Filipem Dudychou, Romana Koňařová s Terezou Vyroubalovou a Radka Svobodová řešit zapeklité zdravotní úkoly, které jim jeseničtí záchranáři ve spolupráci s hasiči připravili. Na prvním stanovišti obvazovali pořezanou ruku s žilním krvácením, na druhém stanovišti museli u figuranta nejprve zranění zjistit a pak ošetřit zlomeninu a rozbitou hlavu, na třetím stanovišti na figuríně prováděli masáž srdce. Posledním úkolem dvojic bylo slaňování z věže hasičské zbrojnice. Nezalekli se a všichni úspěšně přistáli na ploše. A pak čekali na vyhlášení výsledků. Čas jim zpříjemnila prohlídka hasičské zbrojnice s odborným výkladem jednoho z přítomných hasičů. Naše škola byla nakonec velmi úspěšná. Děvčata Romana a Tereza obsadily 5.místo z 18 hlídek celého okresu a Radka, i když nakonec zůstala sama, vyhrála 1.místo a pohár pro školu. Děvčata postoupila a už se těší do celostátního kola, které se koná 27.5. v areálu zdraví ve Velkých Losinách. Děkujeme všem za reprezentaci školy a děvčatům gratulujeme za umístění. Určitě jim budeme držme pěstičky.

Fotogalerie

Komentáře

Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou komentovat!
Zatím žádné komentáře, buďte první!
hlavickahlavickaNačítám